Technologické zariadenia

Technologické zariadenia

Popis destilačnej kolóny

Nainštalované destilačné kolóny v Pálenici Močenok sú z medi. Medený materiál destilačných kolón ma katalytický účinok, pričom vznikajú nové látky (zlúčeniny) dôležité pre výslednú kvalitu destilátu. Opláštenie destilačných kolón je v prípade 300 litrovej medené a v prípade 700 litrovej nerezové. 

V našej destilačnej kolóne je možné riadiť proces destilácie už od začiatku. Čo pomáha docieliť kvality požadovanej zákazníkom.

 

Výhody destilačnej kolóny:

  • 1. vyššia kvalita destilátu
  • 2. zvýraznenie aromatických látok
  • 3. rýchlejší proces destilácie
  • 4. čistota výsledného destilátu  

„Vždy maj na pamäti, zo zlého kvasu dobrý destilát nikdy nebude.“

Ako dosiahnuť najlepšiu kvalitu destilátu ti prezdradia naše prikázania.

 

Technologické zariadenia - Destilačná kolóna (objem 700 litrov)

Jednokotlové zariadenie o menovitom objeme 900l doplnené o predlohovú aktívne vyhrievanú  nádobu objemu 1000l.

Zariadenie sa vyznačuje zmenou vnútornej koncepcie samotnej rektifikačnéj kolóny, katalyzátorovej časti s úpravou prúdenia pár, chladiacej sústave, procesu riadenia a oddeľovania úkapov- dokapov a výrazným znížením nákladov energií. Kolonová časť zvyšuje v podstatnej miere objemovosť a spolu z katalyzátorom zvýrazňuje arómy samotného destilátu.

Proces riadenia je za pomoci PID regulátorov teploty a dotykového displeja. Na zníženie nákladov za energie slúži systém vnútorného usporiadania spaľovacej a absorpčnej časti kotla. System je vybavený aktívnym prvkom na ohrev predlohovej nádoby prípadne priestoru pálenice. Aktívny systém dosahuje prevádzkovej teploty až 95°C a výkonu od 15Kw.

Výstupná teplota je plynule regulovateľná riadiacim systémom, ktorý nám umožňuje nastaviť si požadovanú teplotu predohrevu kvasu. Kombináciou systémov sa môže dosiahnuť úspora energii až do 26%. Oddeľovanie úkapov - dokapov prebieha v samotnom tele epruvety bez použitia ventilov. Systém oddeľovania môže prebiehať mechanicky alebo automaticky za pomoci servopohonu

 *popis od výrobcu, zo stránky www.destilacnezariadenia.sk

 

 

Technologické zariadenia - Destilačná kolóna (objem 300 litrov)

Hlavnou výhodou dvojkotlovej technológie je výdatnosť destilátu z rovnakého množstva ako by bolo destilované v destilačnej kolóne.  Naproti tomu, v destilačnej kolóne je možné získať jemnejší a aromatickejší destilát ako pri dvojkotlovej technológií. Taktiež je možné povedať, že je pri nej menšia pravdepodobnosť prítomnosti metanolu vo výslednom produkte (destiláte).

 

Technologické zariadenia - Čerpadlo SIGMATECH 1

 

ako do pálenice v močenkuAko sa k nám dostanete?

Pozrite si videá s trasami ciest do pálenice v Močenku z rôznych smerov - pozrieť videá

 

Čo o nás hovoria zákazníci?

"Pálenica naozaj na úrovni. Máte istotu, že destilát ktorý vám dajú je naozaj z vašeho ovocia. taktiež technológia je super. Dostal som aj inštruktáž, ako ich kotle fungujú :)."

Tono, Nitra

"V pálenici my vždy ochotne poradia a ich výrobky sú na veľmi vysokej úrovni. Chodím sem už od začiatku a vždy som bol spokojný. Treba vyskúšať, určite vám radi vo všetkom vyhovejú, u mňa to tak vždy bolo"

Peter, Močenok

Informácie o novinkách

Vyrobené 2010 - 2024